Plastics Technician, Chess Master, Networker...

Bak çocuk, hayatın ile alakalı kararları kendi başına alamıyorsan, hayatının kontrolü %100 senin elinde değilse, hala yetişkin sayılmazsın.

Hepimiz eşsiz olarak doğuyor, kopya olarak ölüyoruz! Bu sebeple bana farklı olduğum için gülüyorlar, ben de onlara sıradan ve aynı oldukları için gülüyorum! :)

 
en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Basında BİZ
1235
medya, show tv, sabah, gazete, ateş, web, site

Dünyanın ilk Web Sitesi Hangisi? Ne Zaman Açıldı? Kim Açtı?

Dünyada kaç milyar web sitesi olduğunu artık tahmin bile edemiyorum. Onu bırakın sadece Türkiye’de kaç tane olduğunu bile tahmin edemiyorum. Hep düşünmüşümdür bu kadar popüler olan bir sistem nasıl keşfedildi, nasıl başlandı, dünyanın ilk web sitesi acaba hangisiydi?

Dünyanın İlk Web Sitesi Açılış Tarihi Nedir? Kim Açmıştır?

​Kayıtlara geçen dünyanın en eski web sitesi 6 Ağustos 1989 tarihinde yayına başlatılmış.Dünyanın ilk web sitesi bundan 23 sene önce İsviçre’nin Cenevre kentinde Tim Berners Lee tarafından aktif edilmiş. CERN laboratuarları tarafından yayına alınan bu sitenin ismi WORD WIDE WEB! Yani “www” nin kısaltması.

Dünyanın ilk Web Sitesinin Adresi Nedir? 

Bundan 23 sene önce açılan bu site şimdi orginal adresinde hizmet vermiyor. Ancak laboratuar nostalji yapmak istemiş olacak ki; sitenin 23. Yılını doldurması şerefine bizlerle o zamanki ilk halini paylaşmış.  

Dünyanın İlk Resmi Web Sitesi Görünümü:

Sonuç olarak 23 yıl önce ülkemizde özel televizyon kanalları bile yokken, birileri hayallerin ötesinde bir şeyin peşinden koşmuş ve tarihin ilk web sitesini açmış. Belki de CERN laboratuarındakiler bile bu sitenin ileride açılacak olan milyarlarca sitenin alt yapısı olduğunu tahmin etmiyordu. Ancak günümüzde hala web siteleri “www” alt yapısı üzerine çalışıyor.